Kráva.cz a jiný shity, co jsou prej kchůl

13. června 2012 v 21:49 | Darion |  Myslírna
Vítej zbloudilý čtenáři, narazil jsi na další článek z dílny mého velectěného majestátu. Posaď se a čti. Nebo raději ne, neboť dnešní článek bude plný bahna, které dnešní společnost považuje za "krásu"... Aneb jen další nezajímavý článek na téma "krása je fakticky relativní".


Hehe, vážně, vidíte taky tu hromadu fisízu, když se rozhlídnete okolo? Ty tuny hnoje, které nás obklopují a naše milá společnost ji považuje za krásu? Všichni si kupte tenhle make-up, řasenku, rtěnku, tužku na oči a šampon, když si ho koupíte budete úplně přesně tak "krásní" jako ta vyretušovaná čtyřicetikilová modelka v reklamě. To jste přece vždycky chtěli, nebo ne?

Vemte si třeba opravdu inteligencí oplývající server krasna.cz (krycí jméno pro kráva.cz), rady na diety, na to jak se správně líčit a na to jak zaručeně zbalit nějakého upa supa sexy kluka. Říká se, že proti gustu žádnej dišputát, ale ta veřejná konzumní představa krásy mě ničí. Je samozřejmě úplně úžasné, když jste kluk a přijde k vám podviživená nezdravě vypadající třináctiletá holka, která je zmalovaná jako kurvička, má úžasné stylové modní hadříky, poslouchá Džastina Bíbra nebo Van direkšn a začne vás balit nějakým pokukováním a zaručenou balící hláškou z bravíčka. Fakt? Jste si jistý? Mně se to nějak nezdá.

Moderní představa krásného kluka. Cápek s nějakejma upnutejma džínama, teniskama (converse, adidas... prostě to musí bejt co nejdražší!!), nějakým mrtě úžasným tričkem na kterém hlavně musí bejt značka a mělo by být růžové. Jooo, nějakej "kunďáckej" (fakt nechápu smysl tohohle slova) rozcuch na palici a takový ty megapopulární brejle (nejlépe taky růžové), samozřejmě taky nesmí chybět nepostradatelná adidas taška přes rameno. Jooo a čepici strejčka pompa alá "bejska" (uznávám, že je to ideální kýbl na blití, když jdu z hospody... ovšem nesmíte si ji pak dát na hlavu). Nesmí chybět nějaká playboy voňavka aby i andělé podlehli.

Bezvadný. Trošku se zkrátka neztotožňuju s moderním ideálem krásy, protože podle mě se krása nedá zaškatulkovat. Nebudu sem jet nějaký kecy o tom, že každej je svým způsobem krásnej a blábláblbá. Vnitřní krása a kdesicosi.
Opět jen další pokusy pár lidí, co moc nepobrali vnější krásy (ale je to relativní, někdo se třeba může líbit někomu, kdo má mírný sklony k zoofilii, ne? fajn, jsem zlá, zlá, zlá, pardon), aby se na ně taky dostal dílek smetany.
Kdo má v dnešní době krásnou povahu, duši a myšlenky? Řekněte mi KDO. Možná to vyznívá pesimisticky, ale v dnešní době existuje tak nepatrné minimum lidí, kteří mají vnitřní krásu, až mě z toho mrazí. Víte, to, že je člověk "ošklivý" neznamená, že má krásné nitro - většinou naopak tihle lidé závidí a nemají rádi ty, kteří jsou "krásnější" než oni. Nemusí to být pravidlo, to neříkám, ale většinou je to tak.

V dnešní době je u většiny lidí vnitřní krása natolik zdeformovaná, že přestává opravdu existovat a stává se prázdnou frází, kterou se ohání všichni "intelektuální" lidé, kteří nejsou obdařeni nějakým extra pěkným zjevem a kompenzují si tak své nedostatky. Nebo se tím ohánějí lidé, co nesouhlasí s konzumním pohledem na krásu (k těm se řadím také, ale hledání vnitřní krásy je asi tak jako hledání hypnožáby nebo radioaktivní masožravé brokolice v poušti Gobi). Proč ne, ale podle mě objevit opravdovou vnitřní krásu je vzácnost, něco jako najít někde u mě v pokoji uklizené místečko bez smítka prachu. Zkrátka je to velmi nepravděpodobné.
Miluju lidi, co si myslí kdesicosi o svém vzhledu i povaze. Protože kdybyste to nevěděli, tak nejkrásnější osoba na světě, s nejkrásnějším srdcem (jo, je takový červený), duchem (jj, Casper se stavil na návštěvu) a myšlenkami (eh, dafuq? co to je?) jsem jen já, velevážená Darion.

Ne, tímhle vším jsem chtěla poukázat pouze na to, co hromada článků předemnou. Nikdo nevnímá krásu stejně. Někdo vidí krásu ve věcech (ou máj gád! božííínku ten novej ajfoooun je tak kráááásnej!.... nebo.... mmmmmmmmm, latex, nádhera!), někdo v umění (to asi parodovat nebudu... pokud to teda není umění v podobě bezduché naivní hudby s naprosto sračkoidním textem... ne, vážně, v umění se dá najít skutečná krása a to uznávám), někdo v myšlenkách (hmm...špagety s krumpáčem.. chuťovka! tedy, chtěla jsem podotknout, že některé myšlenky mohou být krásné, pokud neobsahují nějaké špatnosti a bleble, každej snad chápe? a kdo ne? tak má smůlu, neboť jsem líná to vysvětlovat), někdo v lidech (ou shit... to je kurevsky rajcovní modelka, hmm, ty kozy!.... Ne, tím pouze narážím na lidi, které obdivuji nejvíc. Nemyslím ty, kteří jsou posedlí ideálem dnešní krásy, o těch vůbec nemluvím. Myslím ty, kteří dokáží najít krásu v lidech. Nejen tu zevnější, ale i tu vnitřní. Ne, neprotiřečím si. Absolutní krása jak vnější tak vnitřní neexistuje, ale já obdivuji lidi, kteří dokáží překousnout nedostatky a dokážou vyzdvihnout to nejlepší na člověku. Já jsem třeba ve skutečnosti ošklivej a špatnej člověk, a stejně mě někteří lidé majírádi, takže tyhle lidi já vážně obdivuji. Já sama mívám problém s hledáním toho pěkného na ostatních, ale snažím se. A tak by to nejspíš mělo bejt). A vlastně... lidi umí hledat krásu ve všem. A to je znamení toho, že vlastně ještě nějaká krása musí být, lidé mají potřebu krásy, ale podle mě jsou krásné právě nedokonalosti. Kdyby něco bylo stoprocentní, nikdy to nebude tak krásné jako nedokonalé věci.

Je to možná trošku na palici (ostatně já jsem cvok, nikdy jsem to nepopírala), ale podle mě je krása právě v nedokonalosti. V tom, že něco není úplné. Nemyslím tím, že bych viděla krásu v klávesnici, na které chybí písmenka. Aplikuju svoje myšlenky na lidi a bytosti, protože přesně o tom teď píšu. Každý člověk má chyby, někdo více, někdo méně. A ty nás právě dělají tím, kým jsme. Utvářejí nás, nejsme vyjetí přes kopírák se stejnými vlastnostmi a tělem. A protože jsme jiní, každý (kdo není natolik ovlivněn dnešní společností aby hltal všechno, co udávají modní trendy) hledá jiný druh a podobu krásy. Není v silách žádného člověka, aby určil absolutní ideál krásy - dokud tedy nebudeme úplně všichni zmanipulovaní.

Definice krásy je podle mě abstrakce. Tudíž si hledejte svou krásu, to, co budete vy považovat za krásné, držím vám palce a přeji příjemnou zábavu, až budete po kolena padat do bahna. Ale třeba ji naleznet, kdo ví...


Darion

Edit 14.6.: Oh, bohové, omlouvám se, že nevím, že andělé z nebe padají po axe :( Jsem ale hloupá, tupoučká a vůbec nejsem kchůl. Já se tak stydím.
 


Komentáře

1 Lilly Lilly | E-mail | Web | 13. června 2012 v 22:03 | Reagovat

Dobrý článok! Fakt, zasmiala som sa.
Ale na Krasna.cz niekedy napíšu niečo normálne :D Ale málokedy :D

2 Skříteček2 Skříteček2 | Web | 13. června 2012 v 22:13 | Reagovat

Konečně nějaký inteligentní a delší článek na TT. To se jen tak nevidí. Nutno podotknout, že cápek s upnutejma džínsama a drahym růžovym tričkem bude jistě okouzlen podviživenou třináctiletou kurvičkou, aneb vrána k vráně sedá.

3 Gabriel Decay Gabriel Decay | Web | 13. června 2012 v 22:14 | Reagovat

tak tenhle článek mě totálně rozsekal. na kráva.cz jsem už slyšel hodně,tohle je bomba.
Odůvod víc si tu bejsku pořídit. Když mě ta whisky hrozně chutná :D :D..tenhle článek zařadím na svůj seznam...:D

4 GertrůdQa ♥ GertrůdQa ♥ | Web | 13. června 2012 v 22:52 | Reagovat

ccccc...

5 Danny Danny | Web | 14. června 2012 v 6:29 | Reagovat

Dobrý Darion, dobrý :). Je pravda, že není příliš lidí se skutečnou vnitřní krásou, ale existují a je jich víc, než myslíš. Navíc krásný vnitřek se dá najít i u lidí, které má společnost za hajzly.
Mezi kamarádkami mám kupříkladu jednu holku, která je snad absolutně nezkažená. Možná je naivní, ale jinak je úžasná. Ano, je asi jen 1 vůči všem ostatním, ovšem počítá se :)

6 † Polly † † Polly † | Web | 14. června 2012 v 12:50 | Reagovat

Van Direkšn :D Když se to píše jak se to čte, vyzní to ještě víc vtipně než normálně :D Buď ráda, že Direkšionerky (né, vážně netuším jak se to čte) nemají mozek na to, aby psala na téma týdne, protože když se jen slovem zmíníš proti nim, sežerou tě zaživa :D :D Vlastní zkušenost :D :D

Tyhle kluky, metrosexuály nesnáším. pokud se tomu dá říkat kluk. naopak je podle mě taky urážka říkat buzny, protože gaye mám ráda. stejně jsou nejlepšá metalisti, aspoň vypadají jako chlapi a ne jako tihle, kteří se rozbrečí když by jim dal někdo přátelskou herdu do zad :D

jinak skvěle napsané, všechno jsi to úžasně vystihla :) :D

7 Moi Keiniku Sangová Moi Keiniku Sangová | Web | 14. června 2012 v 14:06 | Reagovat

Kdybych měla napsat, co si o tom myslím, jenom bych opakovala komentáře nad sebou, takže pouze "HHHH!!!Ty nejseš vůbec kchůl, ty nevíš, že andělé padají při AXE?!!!" XD XD XD

[6]: Tebe někdo sežral zaživa?? Jaký to bylo??:D

8 Kláša, Flaška... Kláša, Flaška... | Web | 14. června 2012 v 15:08 | Reagovat

Jo Darion, AXE!!! Jako sekyra!!! :-D Králíček anděla neskolí... Jinak něco podobnýho jako poslední odstaveček v tvým článku bylo napsaný v Dani pekla... Tam se rozplývali nad dřevěným kolotočovým koněm, kterej sice neměl nohu, ale o to byl krásnější... Eh... Musím si pořídit ten novej make-up, abych byla taky kchůůůůl... Jinak nesmím vylézt z baráku...

9 The VelííQ The VelííQ | Web | 15. června 2012 v 12:18 | Reagovat

Vím, že má Japonsko i své mouchy, ale některé země jsou daleko horší. Prostě je pro mě Japonsko důlěžité.
Jo, asi tak skončím. Ale je to lepší, než dělat něco, co ti přijde odporné.
Ne, ty obrázky se mi tam neobjevují kvůli tobě, nebo možná někdy, ale to je jedno, protže jsem já kráva likovala asi přes 3 tisíce skupin, a polovina z toho, možná i víc, tam pořád dává nějaké "fakt super" obrázky. Vážně se mi nechce zase každou skupinu odlikovat...
Jinak super článek, souhlasím. I když mně šamponi nijak nevaděj, když to nepřeháněj.

10 Vendy Vendy | Web | 18. června 2012 v 20:28 | Reagovat

Naprosto dokonalý, osvěžující a čtivý článek. Vychytaný, s myšlenkou.
Krásný!

11 Ernesto Ernesto | Web | 28. července 2012 v 8:03 | Reagovat

Moc pěkný blog, nemá chybu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.