Originalita až k radioaktivní brokolici, vole

13. května 2012 v 11:04 | Darion |  Krabice od pizzy
...protože pokud neumíte plavat schodama, tak nejste originální!...
- výplach mého mozku. Článek otevíráte na vlastní nebezpečí. Hrozí předávkování se písmenkovou polívkou, která zpívá Smoke on the water a nebo také hromadou fisízu vypouštěnou z klávesnice mírně psychicky pomatené autorky tohoto článku. Tečka.

Na úvod něco o mé originalitě. Já jsem ta nejoriginálnější ze všech. Jsem Bohyně, jsem svá, nezajímám se o to, kdo si co myslí. Jsem dokonalá a zároveň až tak ironicky nedokonalá, až to bolí. Jsem dárkendívl metalista, která by samozřejmě nikdy nešla s davem a nenosila čistě metalové hadry. Ano, ano. Přimíchat do toho gothic štájl je přece TÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁK originální. Systematicky ignoruju společnost, dělám brajgl a odporuju vládě našeho státu. Za jakýchkoliv okolností projevuji svoji odlišnost a nenávist k tomuhle režimu a době. Jsem totálně megaodlišná, originální a nenapodobitelná. A občas melu strašný sračky.

Ne, nemůžu říct, že by můj velectěnej majestát nějak oplýval originalitou (a kdo v dnešní době jo?), jediný, co můžu opravdu upřímně říct, že nepatřím mezi křečovitý pozéry. Všechno, co dělám, říkám a vyjadřuju - dělám na rovinu (fajn, sem tam se nějaká přetvárka objeví, hlavně ve škole vůči našemu vyloženě senzačnímu učitelstvu) a myslím to čistě od mého černočerněmodročerného srdce (fakt mám srdce.. teda aspoň z fyzického hlediska muhehe). Jsem alergik na stereotyp. Jsem poloviční vlkodlak. Můj životní styl je hromada hnoje, ve kterým se plácám po kolena. Jsem profesionální flákač, chlastám kdy to jen jde (po pátku už nikdy..nikdy..nikdy..teda až dneska odpoledne), kouřím jak fabrika (i když se přiznám, že s hulením marijány jsem přestala před nějakým tím měsícem). Kolik mi je? Kurva, však můžete hádat, ale vědět to nepotřebujete. Moje životní motto je, že to, co můžu udělat dnes odložím na pozítří a budu mít dva dny volna. Pokud jde o ostatní aktivity mé osoby, najde se tu nějakej ten LARP, u kterého se věnuju hlavně šermu. Jo, sem tam napíšu nějakou povídku, ale většinou je fakt poznat, že jsou to výplody chorého mozku, tudíž má díla zůstávají pevně uzamčené ve složkách Bonifáce (jo, tak se jmenuje můj superčuperbombabezvazasekanejkchůl křáp, kterýmu sem tam někdo řekne "počítač"). Věnuju se sabotování despotického indoktričního systému (čtěte - školy) a mezi moji zábavu patří ruinování psychiky různých existencí, které mi zamořují vzduch (čtěte - spolužáci). Dobrá taky sem tam nadsazuju. Mám (ne)divný zvyky. Lepím si krabičky od cigár na zeď a na skříň si lepím sakly od tabáku. Zásadně jím minimálně jednu čokoládovou věc denně. Jsem závislá na čokoládě, cigaretách, počítači a anime. Jo a taky na házení si s věcma. Pořád používám sarkasmus. Věčně vymejšlím způsoby jak ovládnout svět, případně jak způsobit apokalypsu. Všechno jím s tatarkou. Poslouchám písničky nekonečně dlouho dokola. Rovnám si víčka od piva podle abecedy a v hospodách čoruju podtácky. Jsem schopná hodiny sedět u knížek. Kreslím si fixama po nábytku. Jsem oblečená vždycky v hustodémonskykrutopřísnejch hadrech (hhah, metalácký hadry, fakt originalita jak nafukovací kruh v letadle). Miluju hard rock a metal. Mojí zbraní jsou naprosto nesouvislé kecy, které nikdo nechápe. Jo, to je Darion. Těší mě. Teď můžete posoudit, jestli je na mě něco originálního.

Nemůžete - chyba. Nemůžete soudit lidi podle pár pitomejch vět. Každopádně sem tam mi někdo cpe něco vo nějaký originalitě týkající se mý osoby. Jsou to jen kecy. Na světě jsou ještě minimálně desetitisíce lidí, se stejným stylem a vkusem, jako jsem já. Yeah, často se snažím vystupovat z řady, protože mě fakt deprimuje ten pocit, že bytost patří ke stádu. Fakt tohle nesnesu. Ne, není to sebestředný, ale fakt trpím velmi silnou alergií na to, když vidím stádo pipinek oblečených v prakticky stejným oblečení pocházejícím z nějakých megačupr obchodů, jejichž názvy jsou v mým slovníku uvedený na stránce se sprostejma slovama. To mě fakticky dodělává, když si někdo nakupuje hadry ze stojanů, kde je dalších stejných x-kusů, a dělá to ne ani protože by se mu to líbilo, ale protože to je přece in a ghool (teda jakože cool). To je takovej opak originality, prostě řízení se modníma trendama a tím, co udává dav. A že to dělá skoro každej druhej. Jdu po ulici a vidím vždycky hromadu holek a kluků, kteří vypadají jako by byli přes kopírák. Jejich tváře a jména nic neznamenaj, jsou jen tečkami v moři lidí, kteří nosí stejné hadry včetně ponožek a takovejch těch naprosto trendovejch brejliček, čepiček a obdobnejch pičovin. Jasně, nejspíš se jim tenhle diskofilní styl líbí, takže proti gustu žádnej dišputát, ale je to tak neoriginální, až to kurva bolí. A bolí to moje plíce, protože se pořád musím smát.
Hehe.

Tyhle lidi se snad ve většině případů ani nesnaží tvářit originálně. Ale naopak lidi alá american style to dělaj furt. Miluju, když se někdo oblíkne do legín s americkou vlajkou, nějakejch conversek a trička se supermanem nebo batmanem a vyřvává o sobě jak je originální. To je fakt jedinečnost jak sviň. Probožstva všech, tohle mě fakt děsí. Absolutně mě jímá hrůza, když se kouknu na to, kam to svět v tomhle směru dopracoval. Měla bych mít depresi, ale já se tomu jen láfám z plnejch (černejch) plic. Je to možná ošklivé, smát se cizímu neštěstí. Ale mě svědomí opravdu nijak netíží.

Hehe, ať si každej oblíká co chce a vyjadřuje si životní postoj jakej chce. Ale ať si kurva lidi nehrajou na originály, když jsou stejně stejný. Všichni jsme stejný. Sem tam se někdo mírně odlišuje (já? aspoň malinko?), ale pravou jedinečnost člověk nenajde jen tak. A většinou se neukazuej jedinečnost člověka v jeho stylu, ale spíše v jeho srdci. Jsou to pseudointelektuální žvásty, ale myslím si, že to tak je. I bytosti jsou si podobné, i když v jiným smyslu než lidi (eh, a to je pravda, kterou taky nikdo nepopře). Ale mám na všechny jednu takovou malou prosbičku.

Nerozkřikujte takový to populární "narodil ses jako originál, tak neumírej jako kopie", neboť málokdo se toho dokáže držet. Jakože respekt těm, kteří jsou fakt jen svoji, bez sebemenšího ovlivnění ze strany okolí. Ne, já nepatřím mezi ty, kdo by řešili, co si kdo myslí, ale stejně nejsem - ačkoliv bych chtěla být - někdo, kdo je opravdu nekonvenční, někdo, kdo dokáže vyjádřit svůj názor bez ohledu na to, co to stojí.

Jo, jenže i to je dost těžký, když jakmile se nějakým způsobem odlišujete od ostatních jste divní. Já jsem divná a jsem na to hrdá, nezapadám přímo do ideálu dnešní společnosti, ale pořád jsem ještě divná málo na to, abych byla originální. Tak třebas to jednou změním, že..
Chci si dělat jen to, co budu chtít a nenechám nikoho kecat, do toho jak mám žít.

Amen. Fuj, teda chtěla jsem napsat kámen.
Kýbl a brokolice taky. To všecko plus šlehačka nechť vás provází v cestě z mého blogu.
Darion

Eh, dafuq?
 


Komentáře

1 kirma-lee kirma-lee | Web | 13. května 2012 v 11:27 | Reagovat

Hrozně se mi líbí tvůj styl psaní, nemůžu si pomoct :D Článek mě pobavil, ale i poučil a řeknu ti, že když každej den vidim ve městě ty vymóděný nány, co si o sobě myslej, že jsou vládkyně světa (což teda rozhodně nejsou, protože před jejich pózama musim zavírat oči) a jak říkáš, myslej si, jak nejsou originální. Chyba. Mě se ty dnešní hadry nelíbí, je to kýč, přeplácaný, ověnčený, dělá se mi z toho šoufl. Místo toho, aby jsem našla nějaký pořádný hadry na nošení (v mym případě NIC co teď letí), všude vidim ty ,,Háemka, Ňújorkry,, a podobně. Myslim že mi to taky začne zabírat místo ve Sbírce nejsprostších slov, co existují.

P.S.: Článku dávám 5 hvězdiček a asi se tu ještě porozhlídnu, blog mě zaujal!:) Měj hezký den!

2 Eruvië Eruvië | Web | 13. května 2012 v 11:37 | Reagovat

narovinu, bez přikrášlení :) A děsí mě, že nejsem originální, protože neumím plavat schodama! :D pěkný článek :)

3 Radosh Radosh | 13. května 2012 v 12:57 | Reagovat

Tohle je, řekl bych, nejlepší článek, který jsem posledních pár měsíců četl. Nechci ponižovat ostatní články (či jejich autory), ale tady u toho se člověk dokáže dobře zamyslet.
To zmiňované pseudomoudro "narodil ses jako originál, tak neumírej jako kopie" je jenom debilovina pubertálních hlupáků - respektive ztrácí to hodnotu, páč děti zkouší vymýšlet tolik moudrosti, až to ztrácí smysl. Všechno.
A také mě moc těší, že se vracíš do formy, píšeš častěji a obsáhlejší články :) jen tak dál ^^

4 Moi Keiniku Sangová Moi Keiniku Sangová | Web | 13. května 2012 v 14:46 | Reagovat

"Můj životní styl je hromada hnoje, ve kterým se plácám po kolena." Tohle by mělo vejít do dějin.

5 emmajones emmajones | 13. května 2012 v 16:08 | Reagovat

http://emmajones.blog.cz/1205/2-kolo-vyrazovani budeš prosím hlasovat?

6 Christush Christush | Web | 13. května 2012 v 17:37 | Reagovat

Nó, holka, respekt. Přečetla jsem to celé, s většinou souhlasím a ještě jsem se u některých pasáží dost nasmála. :D

Já si právě toho batmana nedávno koupila v Anglii, a protože mě jakákoliv víra ve vnější originalitu opustila, tak už odmítám řešit. Prostě se mi líbí a jsem si vědoma toho, že originality nedosáhnu. Máš pravdu, nevím, jestli se smát nebo brečet nad holkami, které toto nepochopili a pomalu se snaží na čelo si vepsat "Originalita jak cyp" kupováním drahých tisíckrát okopírovaných hadrů.

"Můj životní styl je hromada hnoje, ve kterým se plácám po kolena." Ani nevíš, jak moc je to reálné v mém případě. Přes pět let jsem strávila v hnoji, ať už tom lidském symbolickém, nebo reálném u koní. A možná jsem na tom stále líp než holky, které si za potřebou být originální, přestanou vážit samy sebe a zničí se zevnitř.

Jěště jednou pochvala k článku.. Well done..;)

7 Matt Jeffree Michael Tuck Matt Jeffree Michael Tuck | Web | 13. května 2012 v 18:55 | Reagovat

Fakt mrtě povedenej článek, ségra. A nehorázná pravda v něm...Taky se musím smát těm zkurveným diskantům z kopírky, jako se oni můžou smát, nebo spíš smějí za to, že jsem originální. Nebo se o to aspoň snažím....nebo ne, nesměju se, spíš je lituju. Ale co, jejich život. Aspoň že mám ten svůj....

A to moudro....to je moudro diskantů, kteří si akorát nechtějí přiznat že jsou jen primitivní kopie.

8 Fran Fran | Web | 13. května 2012 v 21:17 | Reagovat

Co k tomu jinýho napsat, než že souhlasim. Však můj názor znáš, na ty ňůjorkeráky a kdesi cosi si stěžuju furt :D

Jinak koukni na tohle, myslim že tě to může celkem pobavit - http://www.youtube.com/watch?v=fZ6I37LRK_E&feature=related

9 lapis lapis | Web | 15. května 2012 v 1:21 | Reagovat

Amen, hele neser sa my do kapusty, boh som tu ja :D.

10 Monica Otmili Monica Otmili | Web | 16. května 2012 v 19:38 | Reagovat

Dostala's mě! :D Když už jsme u toho plavání schodama, spolužačka mi kdysi pouštěla nahraný telefonát na výdej rakví, co blbli na táboře. A tam se najdou fakt perly, jedna z nich je: "Si myslíš, že moje matka neumí plavat do kopce?" :D

S originálními tričky supermanů, velkýmu obroučky brílí s plastovou výplní a jejich pseudooriginalitou mi bereš slova. Inu hipsters. :D

11 VelííQ VelííQ | Web | 17. května 2012 v 16:53 | Reagovat

Taky by si už mohla nějakou tu povídku zvěřejnit! :)
Pff... Jsem ráda, že jsem vyrostla z toho, kdy jsem o sobě říkala jakej jsem originál (a ze spousty dalších věcí). Už to neříkám a ani to nikdy neřeknu. Souhlasím, že pravá originalita je o ničem jiným, než o oblečení atd.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.